تغییرات آزمون تافل از ۱ آگوست ۲۰۱۹

تغییرات آزمون TOEFL از ۱ آگوست ۲۰۱۹

تغییرات آزمون TOEFL از ۱ آگوست ۲۰۱۹

 

 

همونطور که می دونید آزمون TOEFL  قرار هست از ۱ آگوست ۲۰۱۹ یعنی ۱۰ مرداد ۹۸ تغییر بکنه. در این مقاله قرار هست که این تغییرات آزمون TOEFL رو بررسی بکنیم و یاد بگیریم چطور برای رویارویی با این تغییرات آماده بشیم. تغییرات ایجاد شده در این تاریخ “ساختاری” هستند که کامل اون ها رو توضیح می دیم؛ علاوه بر اون­ها در یکسال اخیر آزمون دچار تغییرات “محتوایی” شده که لازم هست اون­ها رو هم توضیح بدیم. نمره ­دهی آخرین تغییری هست که بررسی خواهیم کرد.

دلایل این تغییرات این هست که در تحقیقاتی که شرکت ETS انجام داده متوجه شدند که کسانی که در آزمون TOEFL شرکت می کنن روز به روز در حال کمتر شدن هستند. تصمیم گرفتند آزمون رو تغییر بدند، چون دیدند که آزمون واقعا سنگین هست. آزمون از نظر میزان انرژی که از شما می­گیره راحت­تر شده، ولی از نظر کیفیت تغییری نکرده. با این تغییرات شما می تونین بهترین عملکرد خودتون رو در آزمون  ارائه بدین و به نظر من این تغییرات بسیار مثبت خواهند بود و توجه رو مجدد به سمت آزمون تافل خواهند آورد.

این هم چند لینک راجع به تغییرات گفته شده در سایت شرکت ETS:

 

۱- اعلامیه ETS راجع به تغییرات 

۲- اطلاعیه ی رسمی ETS در یکی از خبرگزاری ها 

۳- فایل PDF پاسخ به سوالات پرتکرار درباره تغییرات آزمون TOEFL

 

تغییرات آزمون TOEFL از نظر ساختاری

آزمون TOEFL از تاریخ گفته شده در بخش های Reading، Listening و Speaking دچار تغییرات مهمی خواهد شد.

 

تغییرات ساختاری آزمون TOEFL در Reading

در قسمت Reading آزمون تافل در حال حاضر به این شکل هست که ۳ تا ۴ متن به شما داده میشه و از هر کدوم از آن ها ۱۲ تا ۱۴ سوال پرسیده میشه، و در مجموع بین ۶۰ تا ۸۰ دقیقه به شما زمان داده میشه؛ یعنی برای هر متن شما ۲۰ دقیقه زمان دارید. اگر میانگین سوال ها رو ۱۴ تا در نظر بگیریم، می بینیم که برای هر سوال ۱.۴ دقیقه زمان داریم.

حالا قرار هست چه تغییراتی اتفاق بیفته؟

 

تغییرات ساختاری آزمون TOEFL در Reading

 

تعداد متن ها ثابت خواهد بود،ولی تعداد سوال ها کمتر خواهند شد و شما برای هر متن به ۱۰ سوال جواب می دین. زمان هم کاهش پیدا کرده و ۵۴ تا ۷۲ دقیقه زمان خواهید داشت. با یک محاسبه ساده متوجه خواهید شد که برای هر سوال به صورت میانگین ۱.۸ دقیقه زمان دارید؛ یعنی برای هر سوال عملا حدود ۴۰ ثانیه بیشتر زمان دارید و در مجموع ۱۶ دقیقه برای ۴ متن زمان اضافه دارید. این موضوع قطعا کارمون رو ساده تر خواهد کرد.

مدل سوالات هیچ تغییری نمی کنن و تمام مدل سوالاتی که در آزمون قدیمی داریم، در آزمون جدید هم وجود خواهند داشت. احتمالا سولات پر تکرار مثل سوال vocabulary و سولات detail کم تر خواهند اومد. پس لازم هست که تمام مدل سوالات رو مثل گذشته خوب یاد بگیرید.

 

تغییرات ساختاری آزمون TOEFL در Listening

در قسمت Listening در حال حاضر شما باید بین ۴ تا ۶ Lecture رو پاسخ بدید که در اون­ها یک استاد دانشگاه یک موضوع علمی رو براتون توضیح می ده و شما باید از هرکدوم از این Lecture ها به ۶ سوال جواب بدید. در کنار اون ها ۲ تا ۳ conversation هم خواهید داشت که از هرکدوم باید ۵ سوال رو جواب بدید. اگر قمست Listening شما بلند یا Long بخوره شما به ۶ Lecture  و ۳ Conversation یا در مجموع ۹ Recording جواب خواهید داد و اگر این بخش برای شما short باشه، اونوقت به ۴ Lecture  و ۲ Conversation یا در مجموع ۶ Recording جواب خواهید داد. بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه برای این حالت زمان به شما داده می شد. اگر محاسبه سر انگشتی انجام بدیم الان ۱.۸ دقیقه برای هر سوال زمان دارم.

 

تغییرات ساختاری آزمون TOEFL در Listening

 

تعداد

در آزمون جدید قرار هست تعداد Lecture ها کم بشه. اگر بخش Listening برای شما Long  باشه، به جای ۶ Lecture به ۴ Lecture جواب خواهید داد، و اگر   short باشه، به جای ۴ Lecture به ۳ Lecture جواب خواهید داد. تعداد سوالات هر Lecture تغییر نمی کنن و برای هر Lecture به ۶ سوال جواب خواهید داد. Conversation ها هیچ تغییری نه از نظر تعداد و نه از نظر سوالات نمی کنن. در حالت بلند  ۳ Conversation و در حالت کوتاه ۲ Conversation  رو باید جواب بدید که از هرکدوم ۵ سوال از شما پرسیده میشه.

زمان

تغییرات آزمون TOEFL روی زمان هم تاثیر گذاشته و این بار به جای ۶۰ تا ۹۰ دقیقه زمان بین ۴۱ تا ۵۷ دقیقه زمان خواهید داشت. اگر محاسبه کنیم می بینیم که در Listening کارمون سخت­تر شده و برای هر سوال ۱.۵ دقیقه زمان خواهیم داشت. چر این کار رو کردند؟

چون در بخش Listening معمولا هیچ کس زمان کم نمی آورد و به همین دلیل طبق محاسبات به این نتیجه رسیدند که زمان باید کم بشه تا یا کمی آزمون دشوارتر بشه و یا اینکه متوجه شدند زمان اگر کم بشه هم تاثیری روی نتیجه نخواهد داشت. در هر صورت شما باید آماده این باشین که سوالات رو سریع­تر جواب بدین که اگر خوب تمرین کرده باشین مشکل خاصی براتون ایجاد نمیشه.

باز مانند قسمت قبل هیچ تغییری در نوع سوالات ایجاد نشده و فقط تعداد Lecture ها کم شده، بنابرین باید آمده باشیم که به تمام مدل سوالات قبلی جواب بدیم.

 

تغییرات ساختاری آزمون TOEFL در Speaking

در حال حاضر بخش اسپیکینگ آزمون تافل به این شکل هست که شما باید ۶ تسک رو جواب بدین و برای این کار تقریبا ۲۰ دقیقه زمان دارید. زمان پاسخ دادن به تسک های مختلف با هم تفاوت دارند. دو تسک independent داریم که نظر شما رو راجع به یک موضوع می پرسند و در ابتدای بخش اسپیکینگ قرار گرفته اند؛ و چهار تسک integrated: تسک های ۳ و ۴ که ابتدا یک متن رو می خونین و سپس به یک recording گوش می کنین و بعد صحبت می کنین؛ تسک های ۵ و ۶ که فقط یک recording گوش می کنین و بعد از اون صداتون ضبط می شه. حالا قرار هست در آخرین تغییرات آزمون تافل ۲ تا از این تسک ها حذف بشه. طبق شایعات این طور به نظر می رسه که قرار هست سوال ۱ (independent) و سوال ۵ (integrated) از آزمون حذف بشند.

 

تغییرات ساختاری آزمون TOEFL در Speaking

 

تسک ۱ قدیم

سوال ۱ معروف به سوال open question هست و نظر شما رو راجع به یک موضوع می پرسه و شما برای انتخاب جوابتون آزاد هستید. مثلا می پرسه کتاب مورد علاقتون چه کتابی هست و دلیلتون رو برای انتخابتون بگید. شما آزادید که هر کتابی رو انتخاب کنین.

این سوال قرار هست که حذف بشه و سوال independent که باقی می مونه سوال ۲ هست که معروف به سوال closed question هست و مثلا می پرسه که بین شهر و یا روستا دوست دارید کجا زندگی بکنید. پس گزینه ها محدود هستند و باید حتما یکی از آن ها رو انتخاب بکنید.

تسک ۵ قدیم

همانطور که گفتیم به نظر می رسد تسک ۵ هم از آزمون حذف بشه. در تسک ۵ شما یک conversation می­شنوید بین دو دانشجو که یکی از اون ­ها مشکلی داره، دو راه­ حل ارائه می­شه و سوال از شما می­خواد که راه حل­ها رو توضیح بدید و بگید کدوم به نظرتون بهتر هست. این سوال رو خیلی راحت می­شه جواب داد، هرچند در ابتدا ممکنه که سخت به نظر برسه، ولی بعد از مدت کوتاهی که تمرین می کنیم تبدیل می­شه به یکی از آسونترین سوالات تافل.

تا زمانی که آزمون برگزار نشده نمی توان مطمئن بود که حتما تغییرات همین­هایی که توضیح دادیم باشند. فعلا بهتر هست که خودمون رو برای تمام سوالات آمده بکنیم تا ببینیم ۱۰ مرداد ۹۸ چه اتفاقی خواهد افتاد. اونوقت می تونیم با اطمینان تمرکز کنیم روی سولاتی که در امتحان باقی می مونن.

زمانی که برای قسمت speaking داریم ۱۷ دقیقه هست که ۳ دقیقه کمتر از قبله و در نتیجه امتحانمون کوتاه­تر خواهد شد.

 

تغییرات ساختاری آزمون TOEFL در Writing

رایتینگ قسمتی هست که هیچ تغییری در اون ایجاد نمی­شه. شما مثل قبل ۵۰ دقیقه زمان نوشتن دارید که ۲۰ دقیقه مربوط به تسک integrated و ۳۰ دقیقه مربوط به تسک independent هست. و از نظر ساختاری هیچ تغییری در این بخش نخواهیم داشت.

 

تغییرات آزمون TOEFL  از نظر محتوایی

علاوه بر تغییرات ساختاری که از ۱ آگوست ۲۰۱۹ (۱۰ مرداد ۹۸) اعمال می­شن، یک سری تغییرات محتوایی هم در آزمون در سال اخیر از ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ ایجاد شده که اون­ها رو هم  بررسی می­کنیم. این تغییرات در بخش­های Speaking و  Writing اتفاق افتاده. شاید تغییرات غیرسختاری آزمون تافل  مهمتر هم باشند.

 

تغییرات محتوایی آزمون TOEFL در Speaking

 

۱- کلمات بیشتری در سوالات multiple choice دیده می­شه

سوال بلندتر شده که می تونید در تصویر پایین نمونه اون رو ببینین.

تغییرات محتوایی در Speaking

 

همانطور که می بینید گزینه­ ها بسیار پیچیده شده ­اند و تعداد کلمات آن­ها افزایش پیدا کرده. کار شما سخت ­تر شده و لازم هست که از قبل بدونید که قرار هست با همچین سوالاتی روبرو بشین و با تمرین و تمرکز آگاهانه سرعت خوندن خودتون رو افزایش بدید.

 

۲- در سوالات advantages/disadvantages سعی می­کنن که شما رو فریب بدن

نمونه قدیمی و جدید این سوالات رو می تونین در تصویر پایین مشاهده کنید. همان سوال ساده با توضیحاتی همراه شده که شامل دو مورد standing desk  و normal desk هست، ولی در سوال از شما خواسته می­شه راجع به معایب و مزایای standing desk صحبت کنید. اینجا نباید گمراه بشید و برید سراغ sitting at their desk.

 

سوالات فریب دهنده اسپیکینگ

پس آمادگی دیدن این سوالات پیچیده­ تر رو در آزمون داشته باشین.

تغییرات محتوایی آزمون TOEFL در Writing

در این بخش تنها یک تغییر داریم که بسیار شبیه به قسمت قبل هست: در قسمت independent سوال طولانی­تر و گیج کننده تر شده. نمونه اون رو در تصویر پایین می تونین مشاهده کنین.

 

سوال طولانی­تر و گیج کننده تر در تافل

 

اتفاقی که می افته اینه که تا این متن رو بتونیم آنالیز کنیم زمان زیادی از ما گرفته می­شه. توصیه من به شما این هست که آماده دیدن این سوالا باشین و آگاهانه برای مواجه شدن با اون­ها تمرین کنین تا وقت از دست ندین و بتونین خیلی سریع دلالیلتون رو پیدا کنین و یک رایتینگ قوی بنیسین.

 

تغییرات آزمون TOEFL در Scoring

علاوه بر تغییرات آزمون TOEFL از نظر ساختاری، سیستم نمره دهی هم تغییرات جالبی کرده. یک سیستم جدید به نام IBT MyBest™ توسط ETS ارائه شده، که اینطور کار می کنه که بهترین نمرات آزمون­هایی که در دو سال اخیر دادین رو در هر مهارت برمی­داره و یک نمره به نام IBT MyBest™ به دانشگاه گزارش می­کنه. بیشتر دانشگاه­ها قرارهست که این نمره رو به عنوان نمره تافل شما قبول بکنن، ولی به هر حال ممکن هست که چون تغییرات تازه هستش اتفاق­های دیگه­ای بیفته و بهتر هست که این رو حتما با دانشگاه مورد نظرتون چک بکنین.

مثلا اگر ۴ بار امتحان داده باشین و نمرات پایین رو کسب کرده باشین، چیزی که به دانشگاه گزارش میشه جدول پایین هست که شامل نمره آخرین آزمون شما هست و نمره IBT MyBest™  که همونطور که می­بینین ۱۲ نمره بالاتر از نمره آخرین تست شما هست، پس با این سیستم جدید رسیدن به نمره هدف خیلی راحت­تر شده و به شدت به دانشجوها کمک می­شه.

تغییرات Scoring تافل

 

آماده سازی

 

  • قبل از ۱ آگوست ۲۰۱۹ (۱۰ مرداد ۹۸)

آزمون هیچ تغییری نکرده، پس باید با همون سیستم قبلی خودمون رو آماده بکنیم. قطعا باید به اندازه کافی با نرم افزار TPO تمرین کرده باشیم و برای هر شش سوال speaking آمادگی کامل داشته باشیم و مثل قبل بریم و امتحانمون رو بدیم. تغییرات آزمون TOEFL فعلا روی کار شما تاثیری نداره، ولی اگر دوباره لازم باشه امتحان بدین باید به اون ها بیشتر توجه کنین.

 

  • بعد از ۱ آگوست ۲۰۱۹ (۱۰ مرداد ۹۸)

Reading

همنطور که گفتم تست قرار هست آسون­تر بشه. در قسمت reading توصیه من این هست که تمرین با نرم ­افزار TPO رو مثل قدیم ادامه بدین چون اینجوری انگار که شما با وزنه سنگین­تر تمرین کردین و روز آزمون قرار هست وزنه سبک­تر رو بزنین، که خیلی راحت با اون کنار خواهید اومد.

 

Listening

Listening هم به همین شکل هست، فقط یک یا دو lecture حذف شده، پس لازمه که باز هم با سیستم قدیمی تمرین کنین و تازه سعی بکنین زمان رو ذخیره بکنین و در زمان کوتاه­تری به سوالات جواب بدین.

 

Writing

اما برای speaking توصیه من این هست که قبل از اینکه ببینیم آزمون واقعا چه تغییراتی درش اتفاق می­افته، برای تسک یک و دو هر دو رو کامل کار بکنید، چون این دو سوال بسیار به هم شبیه هستند و تمرین کردن هرکدوم به تسک دیگه هم به شدت کمک می­کنه و عملا سوال دو آسون­تر از سوال یک هست. پس سوال یک رو کنار نگذارید و هر دو رو تمرین کنین، چون ممکن هست سوال جدید مخلوطی از هر دو باشه، و اینجوری نمرتون نه تنها کم نمیشه، بلکه بهتر هم خواهد شد.

اما برای سوال ۵ هم که خیلی شایعه زیاد هست که حذف می­شه، اگر ازمونتون خیلی نزدیک به ۱ آگوست هست حتما اون رو هم کامل تمرین کنین. ولی اگر آزمونتون ۲ تا ۳ ماه بعد از این تاریخ هست می تونید صبر کنید ببینیم که اگر واقع این سوال حذف شد کنارش بزارین و از تمرینات حذفش بکنین.

این­ها تغییرات آزمون تافل از نظر ساختاری و محتوایی بود. اگر براتون مفید بود لطفا با دوستانتون به اشتراک بگذارید.

در ضمن اگر دوست دارید راجع به آزمون GRE اطلاعات کاملی پیدا کنین این مطلب رو از دست ندید!

آزمون GRE چیست؟

آزمون GRE چیست؟

آزمون GRE چیست؟

 

 

یکی از اولین سؤالات افرادی که می‌خواهند اپلای بکنند معمولاً این است که امتحان GRE (آزمون GRE) چه چیزی هست؟

ETS که برگزارکننده این آزمون هست به این شکل آن را تعریف می‌کند:
The smartest way to graduate and business school.

که یعنی هوشمندانه‌ترین راه برای ورود به مقطع تحصیلات تکمیلی و مدارس کسب و کار. این تعریف اطلاعت چندانی در اختیار ما قرار نمی‌دهد. بهتر است آن را به زبان ساده‌تری بیان کنیم.

تست GRE آزمونی است که تمام افرادی که می‌خواهند در مقاطع ارشد و دکترا در ایالات متحده آمریکا به تحصیل ادامه بدهند باید آن را بگذارند و نمره آن را به دانشگاه مقصد گزارش کنند. افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته حقوق و پزشکی را دارند از این قاعده مستثنا هستند و باید به ترتیب آزمون‌های LSAT و MCAT را بگذرانند. بعضی از مدارس کسب و کار هم هنوز GRE را قبول نمی‌کنند که البته تعداد آن‌ها در حال میل کردن به صفر است و اکثر مدارس معتبر کسب و کار در دنیا GRE را در کنار GMAT برای پذیرش قبول می‌کنند.

آزمون GRE چه تفاوتی با IELTS و TOEFL دارد؟

برخی از افراد تصور می‌کنند که تست GRE مانند IELTS و TOEFL یک تست زبان است. این یک تصور غلط است و اگر این‌طور بود همان تست‌ها کافی بودند و آزمون GRE اضافه به شمار می‌رفت. آزمون GRE در واقع یک تست منطق است و توانایی‌های تحلیلی شما را مورد آزمون قرار می‌دهد. اهمیت این کار چیست؟
اولاً از کسی که قصد ورود به مقطع ارشد و دکترا را دارد انتظار می‌رود یک سری از توانایی‌های منطقی را کسب کرده باشد و بتواند استدلال‌های مختلف را حلاجی کرده، ایرادهای آن را درآورده و یک متن انتقادی (Critical) به هر موضوع علمی بنویسد. پس در واقع آزمون GRE این توانایی ها فرد را قبل از ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی (Graduate School) و مدارس کسب و کار (Business School) مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

ولی GRE واقعاً چه چیزی را اندازه‌گیری می‌کند؟ توانایی شما برای رویارویی با آزمون GRE. به نظر عجیب می‌آید، ولی این موضوع یعنی شما باید بلد باشید خوب از پس امتحان GRE برآیید.  باید استراتژی‌های مناسب برای رویارویی با هر سؤال و پاسخ دادن به هرکدام را به خوبی یاد گرفته باشید.

اهمیت آزمون GRE چیست؟

فهمیدیم امتحان GRE آزمون زبان نیست، بلکه یک تست منطق است و ارتباطی با تست IELTS و TOEFL ندارد. چرا این آزمون اهمیت دارد؟

این آزمون مهم است چون تنها ابزاری است که به افراد حاضر در کمیته پذیرش دانشگاه (Admission Committee) اجازه می‌دهد تا شما را در کنار تمام متقاضیان دیگر که از کشورهای مختلف جهان مانند هند، چین، کره، یونان و … می‌آیند و خواهان گرفتن پذیرش هستند با یک سنجه استاندارد و یکسان مورد آزمون قرار بدهند و سپس همه را بدون در نظر گرفتن محل تحصیل، معدل و پیشینه افراد در یک طیف کنار هم قرار داده و به راحتی مقایسه کنند.

پس بر خلاف تمام آن چیزهایی که ممکن است شنیده باشید اهمیت تست GRE فوق‌العاده زیاد است. در واقع تست GRE از آزمون‌های IELTS و TOEFL بسیار مهم­تر است. چون همان‌طور که گفتیم تست‌های IELTS و TOEFL تست‌های زبان هستند و کافی است شما کف نمره مورد نظر را کسب کنید تا پرونده آن‌ها بسته شود. آزمونی که در آن هرچقدر نمره بالاتری بگیرید بیشتر از سایرین خود را متمایز می‌کنید آزمون GRE است. پس فراموش نکنید که اهمیت تست GRE برای گرفتن پذیرش و پس از آن کمک هزینه تحصیلی (fund) بسیار بیشتر از آزمون‌های IELTS و TOEFL است و نیاز به نمره بالا در آن دارید. بر اساس رشته تحصیلی شما نمره مورد نیاز در بخش‌های مختلف آزمون ممکن است تغییر کند.

انواع مختلف آزمون GRE کدامند؟

انواع تست GRE چیست؟
تست GRE خود به دو نوع Subject و General تقسیم می‌شود.

آزمون GRE Subject:

آزمون GRE Subject TEST از دروس تخصصی رشته‌هایی خاص مانند زیست شناسی، شیمی، ادبیات انگلیسی، ریاضی، فیزیک و روان شناسی تشکیل شده و به داوطلبان این رشته‌ها کمک می‌کند تا بیش از پیش خود را متمایز کنند. اگر در این رشته‌ها تحصیل می‌کنید باید وب سایت دانشکده مورد نظر را بررسی کنید تا از لزوم شرکت در این آزمون با خبر شوید. این نوع امتحان GRE بیشتر از این مورد توجه ما قرار نمی‌گیرد. در حل حاضر (بهار ۹۶) این آزمون تنها سه بار در سال و به صورت کاغذی (paper-based) توسط سازمان سنجش در ایران برگزار می‌شود.

آزمون GRE General:

آزمون اصلی که آن را به عنوان GRE می‌شناسیم GRE General TEST  است که هر هفته در سنترهای مختلف و شهرهای مختلف ایران به صورت منظم و کامپیوتری برگزار می‌شود. از این نظر دست شرکت کنندگان در انتخاب زمان و مکان مناسب باز است و می‌توانند زمان کافی برای آماده‌سازی قبل از این آزمون برای خود در نظر بگیرند.

 

ساختار کلی آزمون GRE چگونه است؟

روزی که قرار است در آزمون GRE شرکت کنید با چه چیزی روبرو خواهید شد؟

اولاً این آزمون بسیار زمان‌گیر است و شما بیش از ۴ ساعت با کل فرایند امتحان از تأیید هویت گرفته تا نظرسنجی و انتخاب دانشگاه‌ها برای گزارش نمره درگیر خواهید بود.

چیزی که با آن مواجه می‌شوید ۳ بخش مختلف است که باید به سوالات هرکدام پاسخ بدهید. اولین بخش سؤالات Analytical Writing Assessment هستند که باید دو writing مختلف بنویسید و در آن‌ها به تحلیل‌های منطقی بپردازید که متفاوت با آزمون‌های TOEFL و IELTS هستند. برای نوشتن هر کدام از این writing ها ۳۰ دقیقه فرصت دارید.

پس از آن وارد بخش اصلی امتحان می‌شوید که خود از ۲ بخش تشکیل شده است: Verbal Reasoning و Quantitative Reasoning

Verbal Reasoning:

بخش وربال آزمون GRE همان بخششی است که دانشجویان آن را به عنوان تست زبان می‌شناسند و در واقع توانایی‌های تحلیل زبانی فرد را مورد سنجش قرار می‌دهند که یک رشته فلسفی بسیار مهم در قرن بیستم میلادی می‌باشد. این بخش مجموعه‌ای از سوالات جاخالی با عنوان‌های Text Completion و Sentence Equivalence و همچنین بخش درک مطلب یا Reading Comprehension را شامل می‌شود. دو مجموعه سؤال ۲۰ تایی که هر کدام ۳۰ دقیقه زمان برای پاسخ‌گویی دارند را پیش رو دارید.

Quantitative Reasoning:

بخش کوانت آزمون GRE توانایی تحلیل کمیتی یا ریاضی فرد را مورد سنجش قرار می‌دهد، مباحث سؤالات چندان دشوار نیست، ولی مجدداً سعی می‌شود با ایجاد پیچیدگی‌های زبانی و منطقی، انعطاف پذیری ذهن فرد مورد ارزیابی قرار گیرد. سرفصل‌های این بخش شامل جبر، آمار و احتمالات، هندسه و … می‌باشد که خود در قالب‌های مختلف مانند Quantitative Comparison  یا مقایسه و سوالات حل مسئله که جواب ممکن است به صورت وارد کردن عدد، چند گزینه‌ای یا چند جوابی باشد مورد سؤال قرار می‌گیرند. دو مجموعه سؤال ۲۰ تایی که هر کدام ۳۵ دقیقه زمان برای پاسخ‌گویی دارند را پیش رو دارید.

نکته مهم یادگیری این موضوع است که با هر گروه از سوالات چگونه و با چه استراتژی رو به رو شویم و بتوانیم آن‌ها را به بهترین شکل پاسخ دهیم.

در قسمت‌های بعدی به صورت مفصل راجع به همه این مباحث صحبت خواهیم کرد.